ANA SAYFA
HEDEFİMİZ
HİZMETLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
GALERİ
İLETİŞİM
 Hızlı Erişim
- Ana Sayfa
- Hakkımızda
- Referanslarımız
Haberler
- Foto Galeri
- İnsan Kaynakları
- İletişim
 Son Haberler
- Akaryakıt İstasyonumuz Hizmetinizde
- GAZİ METAL YURTİÇİ RULO TAŞIMALARI
- Lojistik Taşıma Avantajları
- Yurtiçi Taşımacılık ve Liman Hizmetleri
- Web Sitemiz Yayında!
Entegre Lojistik Nedir?
HABERLER
Ana SayfaHaberler « geri dön
Entegre Lojistik Nedir? 18.01.2014
Maliyetlerin arttığı, müşterilerin performans ve fiyat açısından daha yüksek beklentiler içine girdiği yeni iş düzeninde verimlilik için çabuk ve doğru kararlar verebilmek, günümüzde önemini çok daha fazla artıran bir olgu olarak belirginleşti.

Kurumlar ve hizmet sağlayanlar bu hedefe ulaşmak için tedarik ve talep zincirleri boyunca entegrasyon yeteneklerini irdelerken, bu kavramın yeni ve farklı bir boyut kazandığının farkına vardılar. Günümüzde entegre lojistik, taşmacılık, gümrükleme ve depolama gibi ardı sıra gelen birkaç lojistik faaliyeti yürütebilmenin çok ötesinde bir ihtiyacı tanımlar hale geldi. Karar süreçlerini destekleyecek verilerin kurumlar arasında pürüzsüz alışverişi, ardışık faaliyetlerini birbirlerini örselemeden optimize edilmesi, zincir üzerindeki oyuncuların, lojistik faaliyetleri kadar iş sistemlerinin de birbirine entegre olması ve entegrasyonun süreçlerdeki fazlalık ve verimsizlikleri ortadan kaldırması gibi kavramlar, Lojistik hizmet sağlayıcılardan beklenen beceriler haline geldi.

Teknolojik olanakları, yalın kavramları ve lider düşünceleri dikkate alan Feza Lojistik’te; entegre lojistik kapsamında müşteri, tedarikçi ve hizmet sağlayıcıların görgü ve becerilerini bir araya getirecek, bu sayede süreçler arası bağlantıları kuracak modern bir yaklaşımı benimsiyoruz. Bu yaklaşımla ürettiğimiz çözümlerde işlevsellik (yalınlık ve parçaların birbirine uyumu), verimlilik (otomasyon seviyesi ve katma değer) ve sürdürülebilirlik (düşük risk ve bakım maliyeti), anahtar kavramlar olarak öne çıkıyor.

Yıllardır sunduğumuz geleneksel entegre lojistik hizmetlerimizi bu vizyonla yeniden yorumlayarak, birçok lojistik faaliyetin tek bir çatı altında toplanması, işlerin tek bir elden yönetilmesi ve müşterilerin idari iş yüklerinin azaltılması gibi alışılmış faydalara yüksek katma değerli yenilerini ekledik. Ortak sistem tasarımı, müşteri veya tedarikçi sistemlerinin istendiğinde Feza Lojistik tarafından geliştirilmesi, süreçlerin yalınlaştırılması ve yüksek izlenebilirlik sağlanması, entegre lojistik çözümlerimizle müşterilerimize sunduğumuz yeni avantajlarımız.

Bu yeni entegrasyon anlayışımızla çok çeşitli lojistik faaliyetlere ve coğrafyalara sahip veya faaliyetlerinin önemli bir kısmını dış kaynak kullanarak yürüten kurumlara önemli faydalar sağlamayı başardık. Bunun yanı sıra, kendi işlerine odaklanmayı isteyen, ana işleri haricindeki tüm lojistik faaliyetlerini tek elde toplamayı hedefleyen daha küçük ölçekli firmalar için de kayda değer bir alternatif oluşturduk.

Amacımız, bu alandaki düşünce liderliğimizi yeni teknolojiler ve kavramlar ile devam ettirerek, oluşturduğumuz bilgi-beceri ve iş tecrübelerimizi müşterilerimiz ile paylaşmak ve büyümelerine yardımcı olmaktır.

 
Sonraki
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Foto Galeri | Lojistik | Hizmetlerimiz | Haberler | İnsan Kaynakları | İletişim | Etiketler